Efekt Motyla: Fahrenheit 451

11 kwietnia 2022 – Zaczynamy nasz literacki Efekt Motyla

27 maja 2022 – Finał Efektu Motyla – debata literacka Fahrenheit 451

Szczegóły na nagraniu.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty akcji

  1. Zapraszamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału w naszym plebiscycie. Wybieramy książki, które miały największy wpływ na naszą historię. Jak wziąć udział w plebiscycie? Wystarczy wskazać 10 tytułów. Nie ma znaczenia metoda wyboru tych, a nie innych pozycji. Akcja potrwa, w nawiązaniu do tytułu Fahrenheit 451, 45,1 dnia, a zatem zakończy się 26 maja o godzinie 22.00. Listę 10 dzieł poszczególne szkoły wysyłają na adres pnja61@gmail.com.
  2. Zapraszamy też do konkursu literackiego „Efekt Motyla”. Napiszcie tekst na max. 1800 znaków, na temat : Jaki wpływ miały wielkie opowieści w kształtowaniu świadomości społecznej na przestrzeni wieków. Na Wasze prace czekamy do 20 maja. Autorów najlepszych prac zaprosimy do naszej dyskusji literackiej.
  3. Z tym wiąże się akcja numer trzy. Podczas wielkiego finału naszego Efektu Motyla spotkamy się z pisarzami i ekspertami literackimi, aby przedyskutować wybory plebiscytu i porozmawiać na trzy ważne tematy:
  • Czy wielkie opowieści wciąż mają siłę, by zmienić rzeczywistość? Czy zmieniają ją na lepsze czy na gorsze?
  • Wielkie opowieści wobec totalitaryzmu. Czy Fahrenheit 451 nie straciło nic ze swej aktualności?
  • Czy rolę wielkich opowieści literackich przejęły dziś inne media? (seriale, filmy, gry, teorie spiskowe w mediach społecznościowych, teksty protest songów).

Chętne szkoły prosimy o zgłaszanie się na debatę przez google dysk, sms-em na nr 792061978 lub mailowo na adres przemek@pieknyumysl.eu