SOiT TV

Telewizja Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej w dużej mierze przejmie rolę naszych dotychczasowych spotkań z udziałem publiczności.

Za pomocą naszych nagrań zamierzamy zorganizować panele dyskusyjne z ekspertami (i Waszymi reakcjami), plenerowe gale wręczenia nagród i ogłoszenia wyników konkursów.

Być może choć trochę uda się nam przywrócić klimat naszych spotkań, choć mamy świadomość, że nie będzie to łatwe z uwagi na brak naszych mądrych, zawsze chętnych do dyskusji uczniów wśród publiczności.

Gwarantujemy jednak, że dołożymy wszelkich starań, żeby utrzymać poziom i jakość naszych debat, gal oraz konferencji bez konieczności wychodzenia z domu!

W Telewizji SOiT znajdzie się 5 podkategorii, a w każdej z nich docelowo 4 nagrania:

  1. Panel Dyskusyjny – cztery spotkania z naszymi ekspertami, w których porozmawiamy na temat tego, co jest w życiu ważne, jak zmienia się nasz świat, czego się najbardziej boimy i dlaczego wciąż warto być ciekawym otaczającej nas rzeczywistości.
  2. Ludzie i Wydarzenia – trzy nagrania z imprez, które miały być wielkim świętem młodzieży, a odbędą się w węższym gronie niż zakładaliśmy oraz podsumowanie tego, co od września do lutego udało nam się przeprowadzić z perspektywy naszych ekspertów i laureatów.
  3. Dokument – pierwotny tytuł Sito Tu Nie Buja. Oryginalna nazwa straciła na swym znaczeniu (anagram zwrotu SOiT na Youtubie), gdyż całe SOiT TV przenosi się na platformę Youtube… 4 dokumenty, w niezmienionej i zaplanowanej już dawno formie, będą w sposób kompleksowy opisywać najważniejsze procesy zachowań społecznych wpływających na zjawisko nietolerancji i braku społecznej wrażliwości wśród współczesnych ludzi
  4. Osiemnastka w Bydgoszczy – cykl czterech króciutkich filmików prezentujących mało znane 18 ciekawostek na temat tolerancji, demokracji, humanizmu i… Bydgoszczy. Liczba 18 ma oczywiście związek z przechodzącym przez serce miasta osiemnastym południkiem.
  5. Miniatura filmowa – Cztery krótkie współczesne odpowiedzi na słynny traktaty sprzed 5 wieków. Na tapet weźmiemy rozważania czterech XVI – wiecznych intelektualnych gigantów: Tomasza Morusa, Erazma z Rotterdamu, Niccolo Macciavelliego i Marcina Lutra