KOSTKA 2019

KOSTKA 2019 – Gala Liderów Tolerancji i Samorządności – II edycja – 13.09.2019

K jak Kreatywność
O jak Otwartość
S jak Samorządność
T jak Tolerancja
K jak Kooperacja
A jak Aktywność

 

 

Zapraszamy wszystkie bydgoskie szkoły do wzięcia udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu. Takich nagród nie przyznaje nikt w całej Polsce!

Celem akcji jest nagrodzenie bydgoskich uczniów i szkół wszystkich poziomów, najbardziej zaangażowanych w promowanie wartości humanistycznych, bezinteresowną działalność szkolną i międzyszkolną oraz krzewienie idei samorządności.

Nagrody KOSTKA wychodzą naprzeciw wymogom cywilizacyjnym dynamicznie zmieniającego się świata, w którym obok wiedzy i umiejętności młodych ludzi, należy również docenić postawę otwartości, kreatywności i wrażliwości społecznej, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, 13 wrzesnia 2019 r., o godz. 11.00. Rozdaniu nagród towarzyszyć będzie oprawa, która nada całemu przedsięwzięciu właściwego prestiżu.

Podczas Gali KOSTKA 2019 przyznamy 13 nagród. 6 z nich trafi w ręce uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, 6 odbiorą uczniowie szkół średnich, a dodatkowa, trzynasta, będzie nagrodą specjalną.

Nagrody przyznawane będą w sześciu kategoriach składających się na sześć ścian symbolicznej edukacyjnej KOSTKI: K jak Kreatywność, O jak Otwartość, S jak Samorządność, T jak Tolerancja, K jak Kooperacja, A jak Aktywność.

Nagroda Specjalna została ustanowiona po to, aby nagrodzić wyjątkowo wyróżniających się uczniów, którzy nie pasują do żadnej ze wskazanych kategorii, a nie doczekali się jeszcze w karierze żadnej nagrody w konkursie na poziomie co najmniej międzyszkolnym.

Uczniów do nagrody zgłaszać mogą na specjalnym arkuszu dyrektorzy szkół (na wniosek Opiekuna Samorządu Uczniowskiego lub Szkolnego Lidera ds. SOiT), Opiekun Młodzieżowej Rady Miasta i Miejski Koordynator Projektu SOiT.

Każda szkoła może wskazać maksymalnie jednego kandydata do każdej kategorii. Termin zgłaszania kandydatów upływa 30 czerwca b.r.

Powodzenia !

Harmonogram przebiegu konkursu KOSTKA 2019

30.06.19     Termin spływania wniosków ze szkół z nazwiskami kandydatów

22.07.19     Zatwierdzenie nazwisk osób nominowanych (max. 5 w danej kategorii)

przez jury

22.07.19     Publikacja nazwisk osób nominowanych na stronie

www.otwarta.bydgoszcz.pl

30.07.19     I termin przesłuchań osób nominowanych do nagrody KOSTKA*

13.08.19     II termin przesłuchań osób nominowanych do nagrody KOSTKA

27.08.19     III termin przesłuchań osób nominowanych do nagrody KOSTKA

13.09.19     Gala Finałowa KOSTKA 2019

* podczas przesłuchań komisje jury porozmawiają z osobami nominowanymi, aby uzyskać pełniejszą wiedzę niezbędną w uczciwej ocenie kandydatów. Przy okazji każdy kandydat będzie też mieć zrobione zdjęcie potrzebne do prezentacji na galę KOSTKA II. Każdy nominowany będzie mógł wybrać dowolny termin spośród trzech proponowanych.

Wykaz kategorii:

UCZEŃ
Kreatywność najlepszy pomysłodawca szkolnej / miejskiej akcji
Otwartość najbardziej przyjazna postawa wobec obcokrajowców / współpraca z uczniami z zagranicy
Samorządność wzór działacza samorządowego
Tolerancja największy aktywista walczący o tolerancję w mieście
Kooperacja najbardziej zaangażowany we współpracę międzyszkolną
Aktywność zaangażowany w najwięcej akcji szkolnych / miejskich

I edycja konkursu KOSTKA