Konkursy

Wyniki konkursów „z czasów kwarantanny”:

imię i nazwisko szkoła tytuł konkursu kraj miejsce
Emilia i Natalia Świtaj ZS1 Wirtualny Szef Kuchni Japonia Grand Prix
Zuzanna Troć SP62 Wirtualny Szef Kuchni Turcja 2 miejsce
Zuzanna Baron SP12 Wirtualny Szef Kuchni Gruzja 3 miejsce
Anna i Marta Avilkina ZS1 Wieża Babel Japonia Grand Prix
Aleksandra Matyka ZSH Wieża Babel Hiszpania Grand Prix
Maja Rostowska

Marta Szczepaniak

SP12 Let’s Dance Brazylia Grand Prix
Zuzanna Kipczak i Agata Krzemianowska VIII LO Let’s Dance Meksyk Grand Prix
Paula Łabaj ZSH Origo Quo Vadis Grand Prix
Kacper Lewandowski SP12 Animacje Wygrana
Bartosz Mućko ZSH Bob Dylan Wygrana
Jakub Kendra ZSH Bob Dylan Wygrana
Wiktoria Kocik ZSH Carpe Diem Wygrana

W 6 konkursach (poza Carpe Diem) wzięło udział 23 uczniów z 9 szkół.

O przyznaniu nagród Grand Prix (poza konkursem Wirtualny Szef Kuchni) decydowali członkowie Komisji Wykonawczej SOiT. W przypadku konkursu Wirtualny Szef Kuchni skład jury dodatkowo zasilił tegoroczny wicemistrz olimpiady kulinarnej ze Stuttgartu Adam Rzęski.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas nietypowej Gali w Plenerze, 17 lipca między 12.00 a 14.00 w Biurze Projektu Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, przy ul. Kruczej 5a. Szczegółowa godzina dla każdego laureata znajduje się w zakładce Gala w Plenerze.

W konkursie na największą liczbę animacji reprezentujących różne kultury świata laureat wskazał poprawnie 68 filmów, warto jednak zaznaczyć, że zaledwie 5 mniej miała mistrzyni konkursu tanecznego Maja Rostowska. Najlepszą pracę pod względem merytorycznym przygotował Marcel Olszewski z ZSH, ale wskazał „zaledwie” 38 animacji.

Poprawne odpowiedzi na konkurs o utworze „Murder Most Foul” Boba Dylana (według moich obliczeń, a że nie jestem nieomylny, to mogłem również w tych rachubach pobłądzić): 74 odniesienia do utworów, 22 odniesienia do artystów (bez podawania utworów), 21 odniesień do wydarzeń z historii Ameryki, 66 wersów jednoznacznie odnoszących się do zabójstwa Kennedy’ego, tytuł zaczerpnięty z „Hamleta” Williama Szekspira. Zwycięzcy uzyskali 75% zgodność z moimi obliczeniami.

W konkursie na najlepszą współczesną interpretację słów „carpe diem” zwyciężył cytat: „Carpe diem oznacza dla mnie wyrwanie się z monotonii codzienności”. Był krótki, ale bardzo treściwy i trafnie podsumowujący to, z czym zmaga się w dzisiejszych czasach większość ludzi: monotonię codzienności.

Wszystkim laureatom gratulujemy.