Panel Dyskusyjny

1.     Origo – Quo Imus Źródło – Dokąd idziemy Premiera: 31.08.20
2.     Incertum Mundi Dokąd zmierzasz, świecie Premiera: 07.09.20
3.     Unum Quadrigis Jedna drużyna Premiera: 14.09.20
4.     Magni Queastiones Wielkie pytania Premiera: 21.09.20

Grono ekspertów Panelu Dyskusyjnego w Banku Kultury SOiT

  1. Dyskusja o tym, jak zmienił się nasz świat na przestrzeni ostatnich 20 lat i o tym, dokąd zmierzamy jako ludzkość (w zastępstwie oryginalnie zaplanowanej na marzec 2020 konferencji Origo – Quo Vadis). W dyskusji weźmie udział trzech ekspertów, z których każdy będzie przypisany do jednej perspektywy czasowej (2000 / 2020 / 2040), z której oceniać będzie postęp w 5 różnych kategoriach: Media i Internet / Rozrywka / Polityka i Integracja międzynarodowa / Tolerancja i Społeczeństwo / Język i Świadomość
  2. Dyskusja o zagrożeniach naszych czasów, bazująca na doświadczeniach ludzkości z ostatnich kilku lat. Każdy z trzech ekspertów oceniać będzie perspektywy społeczeństwa w konfrontacji z pięcioma największymi wyzwaniami naszych czasów: epidemią, zmianami klimatycznymi, rozwojem sztucznej inteligencji, atomizacją społeczeństw i totalitarnymi zapędami u światowych przywódców
  3. Dyskusja będąca kontynuacją rozważań z Konferencji BOAT z 16.11.19, podczas której analizowaliśmy największe zagrożenia naszych czasów i konieczność zjednoczenia wysiłków całego świata na rzecz lepszego jutra. Wtedy mówiliśmy, że powinniśmy na nasze globalne problemy patrzeć jako jedna drużyna, grająca do tej samej bramki. Dziś słowa te są jeszcze bardziej aktualne niż pół roku temu.
  4. Rozmowa z 3 ekspertami o tym, czy dziś, po wszystkich doświadczeniach ostatnich lat, powinniśmy dalej szukać odpowiedzi na odwieczne wielkie pytania ludzkości, czy też może odpowiedzi, których poszukujemy mogą przysporzyć nam więcej kłopotów niż korzyści?

Po każdym odcinku czekamy na Wasze wrażenia!

Podsyłajcie nam filmy lub podcasty z nagranymi przez Was przemyśleniami (przemek@pieknyumysl.eu). Najciekawsze z nich nagrodzimy podczas listopadowej Konferencji BOAT!