Wieża Babel

Konkurs na najlepsze „domowe” wykonanie piosenki w jednym z języków świata

  1. Utwór nie może przekraczać 3 minut
  2. Nagranie musi być nadesłane jako film (może być zmontowany „domowy” teledysk)
  3. Język wykonania pozostaje taki sam, jaki zadeklarowała dana szkoła przed ogłoszeniem kwarantanny (szczegóły poniżej).
  4. Jeśli w konkursie chce wziąć udział osoba ze szkoły, która nie zgłosiła się do Wieży Babel, to musi wykonać utwór w języku określonym jako „inny”. (Istnieje też możliwość wykonania utworu w jednym z języków z kategorii „inne” wśród uczniów ze szkół, które zadeklarowały „swój” język)
  5. Utwór może być wykonany przy akompaniamencie własnym lub członków rodziny (może też być przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej)
  6. Dopuszcza się nagranie utworu przez więcej niż jedną osobę z danej szkoły (np. rodzeństwo). Może to być np. teledysk zmontowany z wykonań kilku osób.
  7. Dopuszcza się utwory wykonane wspólnie przez uczniów różnych szkół, o ile wykonanie jest w języku przyporządkowanym do kategorii „inne”
  8. Każdą nadesłaną przesyłkę należy opatrzyć tytułem utworu, nazwiskiem wykonawcy (wykonawców) i nazwą szkoły. Prace wysyłamy do 30 czerwca na adres mailowy przemek@pieknyumysl.eu
  9. Jury jedno z nagrań nagrodzi tytułem Grand Prix, a kilka innych wyróżni. Nie stosujemy żadnego podziału na kategorie wiekowe.
  10. Najlepsze nagrania pojawią się też na filmie z kategorii Ludzie i wydarzenia, który zadebiutuje w naszym Banku Kultury dnia 31.08.20.
szkoła język
ZSE-A włoski
ZS 1 japoński
SP 61 angielski
VIII LO ukraiński
SP 38 francuski
ZSH hiszpański
V LO rosyjski
ZSB węgierski
ZSM1 polski
SP 18 koreański
SP 46 niemiecki
IV LO czeski
SP17 serbski
inne portugalski lub jidysz