Wirtualny Szef Kuchni

Konkurs na najlepsze „domowe” wykonanie dania jednej z kuchni świata

  1. Przygotowanie danie musi być nadesłane jako max. 3-minutowy film (może być z podkładem audio lub nie)
  2. Wykonane danie musi reprezentować kuchnię, którą zadeklarowała dana szkoła przed ogłoszeniem kwarantanny (szczegóły poniżej).
  3. Jeśli w konkursie chce wziąć udział osoba ze szkoły, która nie zgłosiła się do Wirtualnego Szefa Kuchni, to musi wybrać danie z kuchni świata przyporządkowanej do kategorii „inna” (Istnieje też możliwość wybrania dania z kuchni należącej do kategorii „inne” wśród uczniów ze szkół, które zadeklarowały „swoją” kuchnię)
  4. Danie może być wykonane przy współudziale członków rodziny.
  5. Dopuszcza się przygotowanie dania przez więcej niż jedną osobę z danej szkoły, pod warunkiem, że osoby te mieszkają ze sobą jako rodzeństwo lub kuzynostwo.
  6. Każdą nadesłaną przesyłkę należy opatrzyć nazwą dania, nazwiskiem autora (autorów) i nazwą szkoły. Prace wysyłamy do 30 czerwca na adres mailowy przemek@pieknyumysl.eu 
  7. Jury jedno z przygotowanych dań nagrodzi tytułem Grand Prix, a kilkainnych wyróżni. Nie stosujemy żadnego podziału na kategorie wiekowe.
  8. Najlepsze nagrania pojawią się też na filmie z kategorii Ludzie i wydarzenia, który zadebiutuje w naszym Banku Kultury dnia 31.08.20.
szkoła kuchnia
BS Is 6 grecka
ZSE-A włoska
SP 47 hiszpańska
ZS 1 japońska
VIII LO meksykańska
SP 38 chińska
ZSH amerykańska
SP30 polska
V LO francuska
SP12 gruzińsko – ormiańska
ZSM1 indyjska
ZS34 czeska
SP17 brytyjska
SP61 niemiecka
ZSGH węgierska
inne szwajcarska lub turecka